Yeni havalandırma

yenihavaland

Havalandırma yaptırmak için müraacat ettirdiğiniz firmalardan işletmeniz için kullanılacak havalandırma ürünlerinin yeni olmasını özellikle isteyiniz. Bazı art niyetli firmalar yada kişiler piyasalardan topladıkları ikinciel havalandırma ürünlerini çeşitli revizyonlardan geçirerek yeni bir ürünmüş gibi müşterilerine pazarlayabiliyor. Bu nedenle işletmenize havalandırma sistemi yapacak firmaların sertifika ve belgelerini isteyin. Örnek olarak iso 9001 belgesi şirket yönetimine verilen bir belge türüdür. Bu belge her işletmeye ve firmaya kesinlikle verilmemektedir. Bu belgeyi almaya hak kazanan firmalar çeşitli denetimlere tabi tutulurlar. Bu belgenin amacı asıl itibari ile müşteri memnuniyeti olduğu için bu firmalar kesinlikle hileli ürün satışı yapamaz. Denetimleri yıllık olarak sürekli yapılır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise firmanın marka tescil belgesinin olup olmadığıdır. Marka olmaya çalışan yada markasına önem veren firmalar bu tür hileli işleri yapmayı kesinlikle tercih etmezler. Aksi takdirde markaları piyasada çok ciddi şekilde zarar görür.

Bu nedenle işletmeniz için belirleyeceğiniz havalandırma firmalarını bu tür kıstaslardan muhakkak geçirip öyle belirleyin. 

Diğer Yazılar

WhatsApp Mesaj Yolla