Havalandırma Kanalları

havalandirmakanallari

Dikdörtgen kesitli hava kanalları, poliüreten hava kanalları, prizmatik kesitli hava kanalları, poliüretenden imal hava kanalları olmak üzere işletmelerde ki hava ihtiyacını karşılaya bilmek amacıyla dekoratif olarak göze de hitap edecek imalatlar yapılmaktadır. Bu imalatların hepsinin asıl amacı aynıdır. Otamda ki kirli ve yoğunlaşmış havayı dışarı atıp dışardan filtre edilerek alınan temiz havayı ortama aktarak yine o ortamın yaşanabilir hale getirmektir.

Bu uygulama yapılırken de asma tavan uygulaması yapılmış işetmelerde tavan arasından kare kanal ve dairesel kesitli esnemeyen hava kanallarının montajı esnasında ki zorluk ve göz önüne alınır ise flexible esnek hava kanalları montaj esansında ki zorluk göz önüne alınır ise flexible esnek hava kanalları montaj esnasında kolaylık sağlamaktadır. Flexible hava kanalları havanın direncini kırdığından dolayı maksimum 2 metre olarak monte edilmelidir. Aksi takdirde havanın kanal içindeki hızını ciddi şekilde düşürebilmektedir.

Kare, dairesel, prizmatik ve poliüreten hava kanalları ise flexible kanaldaki gibi havanın direncini ciddi manada etkilemektedir. Kare dairesel prizmatik ve poliüreten hava kanallarının bir diğer avantajı ise aynı zamanda boyanabilip asma tavan bulunmayan mekanlarda ayrı bir görsellik kazanılmasına yardımcı olmasıdır.

Diğer Yazılar